NiezędnikWNPA —  (Wolne Niepodległe Państwo Amerykańskie), obejmuje zachodnie tereny dawnego USA. Jego granica z trzema dystryktami jest nazwana Ogrodzeniem, ciągnie się linią od dawnej Minesoty, przez Missouri, aż po Luizjanę (więcej info).

Ogrodzenie —  granica, ciągnąca się linią od Minnesoty, przez Missouri, aż po Luizjanę. Oddziela trzy dystrykty (Indiana, Nowy Jork i Południe) od Wolnego Niepodległego Państwa Amerykańskiego (więcej info).

Zjednoczeni —  jednostki zbrojne, należące do WNPA

wrony —  bomby zapalające, które są wyrzucane ze statków powietrznych.

dystrykty —  dawne stany, które po secesji, na stałe odeszły od USA, połączyły się, tworząc trzy niezależne dystrykty; Indiana na północy, dystrykt Południe oraz dystrykt Nowy Jork. Pomimo niezależności i różnej polityki wewnętrznej, między trzema tworami zawiązała się ścisła współpraca gospodarcza i militarna. Podpisane zostały umowy i układy, zapewniające wzajemną pomoc, w razie ataku ze strony WNPA (więcej info).


Skauci —  potoczne określenie na ludzi, sprawujących władzę w dystrykcie Nowy Jork.

baptyzm —  badania, robione noworodkowi w celu zebrania cech charakterystycznych, uzupełnienia kilku dokumentów, kartotek urodzeniowych. Jednak  ludzie uważają, że podczas tej ‘operacji’ dziecku są dodawane określone geny za pomocą nieinwazyjnych metod wysokiej technologii. Właśnie wtedy ‘lekarze’ określają kto będzie pracował w elektrowni, kto w osiedlu, a kto będzie nadawał się do miasta. 

system uniwersytecki — w dystrykcie Nowy Jork funkcjonuje swoisty system, według, którego młodzież dostaje możliwość uczestnictwa w dalszym kształceniu. Do programu dla studentów są typowani tylko ci, którzy zdobyli wybitne wyniki w nauce. Władza tłumaczy to chęcią podtrzymania wysokiego poziomu na uczelniach. 


komando — organizacja podległa władzy, która ma strzec przestrzegania prawa i łapać przestępców.


kapitan komanda —  człowiek sprawujący zwierzchnią władzę nad komandem, jego przełożonym jest bezpośrednio komodor.

komendariusz  osoba, będąca funkcjonariuszem komanda. W dawnych czasach był określany mianem policjanta.

komodor — najwyżej postawiona osoba w dystrykcie Nowy Jork. W obecnej chwili ten urząd sprawuje Frederic Castel. W przeszłości te stanowisko można było określić jako prezydent, głowa państwa (więcej info).

karaluchy  ludzie spiskujący, sprzeniewierzający się panującemu systemowi, należący do organizacji konspiracyjnych.

Czerwony Ogród  główna siedziba nowojorskiego ruchu oporu, któremu przewodzi Cedric Atkinson. Organizacja zajmuje podziemia starego kościoła w dzielnicy dawnego Brooklynu....................................................................................................................................................................Zakładka będzie stale uzupełniana. Jeżeli znajdziecie jakieś hasło, które nie jest klarowne, a nie zostało  wpisane wyżej, śmiało dajcie znać w komentarzu pod tym postem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz