Liebster Blog Award

     Nominację do Liebster Blog Award otrzymuje się od innego autora bądź autorki blogosfery w ramach pochwały za "dobrze wykonaną pracę". Zwykle jest ona przyznana dla autorów blogów o niższej popularności. Jest to szansa na ich promocję i zdobycie większego grona czytelników. Po odebraniu tej nominacji należy odpowiedzieć na pytania, otrzymane od nominującego. Następnie wyznaczyć kolejne jedenaście osób i zadać im inny zestaw jedenastu pytań od siebie. O nominacji trzeba poinformować w komentarzu (uwaga: nie można nominować bloga, od którego otrzymaliśmy nominację).

Za moją pierwszą nominację dziękuję Anie Potter.


ODPOWIEDZI
............................................................................

 • Jakie jest Twoje największe, nierealne marzenie?
     Moje największe nierealne marzenie to polecieć w kosmos. Zawsze fascynował mnie świat gwiazd i planet, wszystkie tajemnice, jakie od zalania dziejów są tam skryte, a do których jak na razie ludzkość nie ma dojścia. Myślę, że na to zainteresowanie mocno wpłynął serial 
„Z archiwum X”, który ubóstwiam!
 • Co daje Ci blogowanie?
     Jest to swego rodzaju odskocznia od realiów, w jakich przyszło mi żyć. Kocham pisać, tworzyć grafikę komputerową, szablony na blogi. To wszystko sprawia, że się realizuję, rozwijam pasje i uczę się nowych rzeczy. To też świetne zajęcie, by poznać nowych ludzi!
 • Masz jakieś motto życiowe?
     Nigdy nie miałam jednej sentencji, której chciałam się trzymać zawsze i wszędzie. Niedawno rozmawiałam na temat motta życiowego ze znajomym i uświadomiłam sobie, jakie jest moje zdanie na ten temat. Otóż myślę, że nasze motta kształtują się razem z nami. W zależności od doświadczeń, systemy wartości czasem ulegają zmianie. Jednym słowem nie mam motta, staram się być dobrym człowiekiem.
 • Na jakie blogi nigdy nie zajrzysz?
     Nigdy, przenigdy nie zajrzę na blog o tematyce homoseksualnej. Nie chodzi o tolerancję, czy jej brak. Odrzuca mnie taki styl życia i cokolwiek, co jest z nim związane.
 • Wolisz filmy czy seriale?
Filmy z reguły są lepiej zrobione i ich obsady też są o wiele ciekawsze. Jednak wybiegam seriale, bo gdy już się wciągnę, to uszczęśliwia mnie fakt, że będzie kolejny odcinek, a potem następny sezon mojej ulubionej historii.
 • Czytasz mojego bloga lub masz zamiar na niego zajrzeć?
     Niestety nie mam dużo czasu na czytanie blogów. Sama ledwo znajduję czas na ogarnięcie swoich wypocin. Nie wykluczone, że kiedyś zajrzę.
 • Ulubiony aktor?
     To jest ciężkie pytanie, bo mam ich tak wielu! Pokieruję się może ‘stażem lubienia’ i myślę, że w tej kwestii król jest tylko jeden: Alan Rickman.
 • Ulubiony gatunek literacki? 
    Wszystko, co związane z fantastyką. Najbardziej mimo wszystko urban fantasy.
 • Jak wyobrażasz sobie świat za dziesięć lat?
     Myślę, że za dziesięć lat nie będzie wielkich zmian na świecie. Odpukać, mam nadzieję, że nie zaskoczy nas żadna wojna, choć moja historia może wydawać się jakimś proroctwem, to trzymam kciuki, by tak nie było! Z pewnością czeka nas jeszcze wiele nowinek technologicznych i medycznych.
 • Wierzysz w prawdziwą miłość?
     Bezapelacyjnie — TAK.
 • Co skłoniło Cię to założenia bloga?
     Szczerze? Skłoniło mnie to, że będę mieć motywację, by pisać dla kogoś, dla czytelników (z którymi troszkę kulawo ostatnio…). Jestem osobą, która nie może usiedzieć w miejscu, także w ten metaforyczny sposób, dlatego często poddaję się i dochodzę do wniosku, że moje wypociny nie mają wartości. Publikacja ich na blogu trzyma mnie w ryzach, daje poczucie obowiązku wobec czytelnika.


NOMINOWANI
............................................................................


Autorki, które wybrałam piszą opowiadania, które lubię, czytam i polecam, ale nominuję także blogi, które dopiero zaczynają i też chcą się wybić. Gorąco im kibicuję! 
Nominowani zostają:PYTANIA
............................................................................


1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z pisaniem?
2. Ulubiona potrawa?
3. Ile krajów odwiedziłaś i który podobał Ci się najbardziej?
4. Czy chcesz w przyszłości wydać swoje opowiadanie w wersji papierowej?
5. Co jest najbardziej szaloną rzeczą, jaką zrobiłaś?
6. W jakich sytuacjach Twoim zdaniem, najlepiej poznajemy samych siebie?
7. Co sądzisz o szukaniu drugiej połówki w Internecie?
8. Jaki jest tytuł pierwszego serialu, który Cię wciągnął?
9. Gdyby w Twoim kraju panował reżim, zachowałabyś zimny rozsądek jak Conn, czy raczej zbuntowałabyś się przeciw władzy, jak Joys? (przyp. postacie z opowiadania Oczy w Ogniu)
10. Co czyni opowiadania i książki dobrymi (np. jakie cechy)?
11. Czy żałujesz czegoś, co kiedyś napisałaś (np. uśmiercenia jakiegoś bohatera, poprowadzenia wydarzeń w ten, a nie inny sposób, etc.)?


3 komentarze:

 1. Dziekuje bardzo za nominacje! Odpowoem na nia po powrocie z urlopu, jak i zajrze do ostatniego rozdzialu.
  Pozdrawiam! :)
  Cleo M. Cullen

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za nominację :) teraz będę kombinować skąd wezmę 11 osób! Fajne pytania, będzie co pisać xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń